POMOC DLA POKRZYWDZONYCH PRZESTĘPSTWEM

Wersja do wydruku

 Od października 2019r. w Bielsku-Białej działa Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Bielsku-Białej ul Wyspiańskiego 33.

Posiadamy również trzy Lokalne punkty:

  1. w Kozach ul. Kościelna 25
  2. w Cieszynie ul. Sejmowa 1
  3. w Żywcu, Rynek 12.

Wybór lokalizacji zależy od klienta.

 Pomoc w Ośrodku jest całkowicie bezpłatna dla beneficjentów i ma na celu likwidację skutków przestępstwa.  Świadczymy pomoc zarówno osobom pokrzywdzonym, jak również świadkom przestępstw oraz osobom im najbliższym.

Obok pomocy prawnej, psychologicznej, mediacyjnej, świadczymy  również pomoc finansową. Zakres wsparcia widoczny jest w materiałach informacyjnych znajdujących się w załącznikach poniżej.  

 Warunkiem skorzystania z pomocy jest posiadanie statusu:

  1. osoby pokrzywdzonej,
  2. świadka przestępstwa lub
  3. osoby najbliższej.

W przypadku osób pokrzywdzonych dokumentem potwierdzającym są m.in. : wyrok Sądu lub  zaświadczenie z policji / Prokuratury o toczącym się postępowaniu czy  też zaświadczenie z Zespołu Interdyscyplinarnego ( w przypadku przemocy domowej) itp.. 

 W Ośrodku i Lokalnych Punktach przyjmują osoby pierwszego kontaktu, które wstępnie rozeznają sytuację klienta, pomagają przygotować dokumentację (wniosek i oświadczenia)  oraz wspólnie z klientem ustalają ścieżkę wsparcia. Wszelka pomoc dla beneficjentów jest bezpłatna.

 

 Pozdrawiam serdecznie

Renata Golonka

Dyrektor Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

w Bielsku-Białej

 __________________________________

Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem
w Bielsku-Białej