WIGILIA DLA SAMOTNYCH

Wersja do wydruku

 

Piękna tradycja kontynuowana…

 

W dniu 21 grudnia 2016 roku odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe dla ludzi samotnych i starszych organizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilamowicach. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminnych i kościelnych: Burmistrz Wilamowic Marian Trela, Z-ca Burmistrza Wilamowic Stanisław Gawlik, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Nycz, Proboszcz Parafii Wilamowice ks. Stanisław Morawa oraz Księża Proboszczowie z pozostałych Parafii Gminy Wilamowice, którzy do zebranych skierowali życzenia błogosławionych, radosnych, pełnych nadziei i spokoju Świąt Bożego Narodzenia.

 

Niestety, w tym roku przy wigilijnym stole zabrakło najważniejszej dla nas osoby, osoby która była inicjatorką i gorącą orędowniczką tych spotkań. To dzięki niej ludzie samotni mogli poczuć rodzinną, życzliwą atmosferę Świąt. To dzięki niej - wzorcowi dobroci, radości i ciepła – my, pracownicy Ośrodka utwierdzamy się w przekonaniu jak ważne jest pochylanie się nad potrzebującymi i dostrzeganie ludzkiej niedoli… Minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłej 12 września br Pani Kierownik Marii Farugi.

 

Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania, znakiem przyjaźni i miłości.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilamowicach, już po raz 20-ty pełnił rolę gospodarza, gromadząc na przedświątecznym łamaniu się opłatkiem ludzi starszych i samotnych. Tym bardziej cieszy fakt, iż zaproszeni tak licznie przybyli.

Pracownicy Ośrodka pod nowym kierownictwem Pani Jolanty Wójcik-Wykręt osobiście dbali o przybyłych, podając do stołu wigilijne potrawy, a w bożonarodzeniowy nastrój wprowadziła gości swoim kolędowaniem młodzież z Gimnazjum w Wilamowicach. Była to okazja nie tylko do wspólnego śpiewu i przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt, ale również do łączenia pokoleń.

 

Wyrażamy nadzieję, iż w przyszłym roku znów spotkamy się w tym gronie, a może i liczniejszym, a swoją obecnością będziemy przekazywać radość i wzajemną życzliwość, aby nikt w tak szczególnym czasie nie czuł się opuszczony i samotny.

 

„..Jest w tym oczekiwaniu nadzieja na wyjątkowe przeżycie i ciągłe ludzkie pragnienie nowego i lepszego jutra.”

 

Niech zbilżające się Święta Bożego Narodzenia upłyną w radosnej, rodzinnej atmosferze,

a Rok 2017 będzie czasem pokoju, wzajemnego zrozumienia i obfitości.

Życzenia składa Kierownik GOPS w Wilamowicach Jolanta Wójcik-Wykręt wraz z pracownikami.